PRODUKUJ WŁASNY PRĄD
BRATEK
BRATEK RETRO
BOCIAN
CZAPLA
ŻURAW
LAMPY SOLARNE
                                                                                                                         


Nasza firma wychodząc naprzeciw potrzebom oszczedzania wynikającym z obecnej sytuacji na rynku posiada w swojej ofercie systemy oswietlenia, które nie generują żadnych rachunków za prąd i nie posiadaja kabli elektrycznych wystarczy tylko słońce i nowoczesna latarnia z panelem fotowoltaicznym (słonecznym), moze byc dodatkowo z turbiną wiatrową i akumulatorem.
Koszt zakupu lamp solarno - wiatrowych jest porównywalny z ceną lamp tradycyjnych. Ich eksploatacja nie kosztuje nic.

LATARNIE FOTOWOLTAICZNE I HYBRYDOWE


Energia ze źródeł odnawialnych będzie odgrywała coraz poważniejszą rolę w naszym życiu. Tak już jest w najbardziej rozwiniętych krajach gdzie coraz więcej właścicieli domów korzysta z energii, którą sami produkują. Niektórzy nawet zarabiają w ten sposób, bo część energii wytworzonej przez panele słoneczne umieszczone na dachach swoich domów sprzedają firmie dystrybucyjnej. Dzięki zielonej energii dbamy o środowisko, ale też każdy z nas może sporo zaoszczędzić, bo cena tradycyjnej energii stale rośnie. Nasza firma ma ofertę dla osób prywatnych , zakładów pracy, instytucji publicznych, samorządów miejskich, powiatowych i wojewódzkich.

Przedsiębiorstwa, instytucje i samorządy a także indywidualni właściciele nieruchomości już w tym roku mogą starać się o dofinansowanie z funduszy europejskich na zakup urządzeń korzystających z energii odnawialnych.

 


Lampy fotowoltaiczne (solarne) i hybrydowe zasilane energią słoneczną i energią wiatru cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród gmin, samorządów a także wśród inwestorów indywidualnych. Oświetlenie takie nie jest podłączone do sieci elektroenergetycznej, energia z natury jest darmowa, więc instalacje takie posiadają zerowe koszty eksploatacyjne.

Każda kilowatogodzina wytworzona za pomocą systemu fotowoltaicznego lub turbiny wiatrowej zapobiega emisji do atmosfery około jednego kilograma dwutlenku węgla (CO2) i po kilka gramów dwutlenku siarki (SO2) oraz tlenków azotu (NOx). Jeśli np. użyjemy modułów fotowoltaicznych lub turbiny wiatrowej do zasilania lamp ulicznych o mocy 250 W każda, ustawionych po obu stronach ulicy co 25 metrów na odcinku 1 km, to obniżymy emisję CO2 o około 73 tony rocznie.

Na postawienie takiego oświetlenia nie trzeba mieć jakichkolwiek pozwoleń. Jego montaż trwa około 3 godzin, polega na wkopaniu w ziemię niewielkiego fundamentu, do którego przykręcana jest lampa. Nie kopie się rowów, nie kładzie przewodów, bo lampy solarne nie potrzebują ich. Można je stawiać miedzy innymi tam, gdzie nie da się położyć przewodów pod ziemią np. ze względu na nieuregulowane prawa własności gruntu.

Są wyposażone w zegary astronomiczne, dzięki którym można sterować oświetleniem. Można je tak zaprogramować, by oszczędzały energię np. późną nocą i wprowadzić przerwę nocną (świecenie na 50%).

Źródłem światła są głowice LED, które zużywają kilkanaście razy mniej prądu niż tradycyjne żarówki i żarówki energooszczędne, dając światło bardziej zbliżone do naturalnego.

Bez przerwy mogą świecić 50 tyś. godzin, znaczy to, że po zainstalowaniu będą świeciły około 20 lat. Ich nabywca przez ten czas nie będzie ponosił kosztów związanych z oświetleniem.

Zaletą lamp z głowicami LED jest również to, że zasilane są prądem o napięciu 12 volt lub 24 volt. To napięcie bezpieczne dla człowieka, a więc niemożliwe jest przypadkowe porażenie prądem.

 

 

Najpopularniejsze zastosowanie oferowanych przez nas lamp solarnych:

  • parki oraz chodniki- gdzie liczy się ekologia
  • ulice- łatwy montaż oraz bardzo niski koszt eksploatacji
  • prywatne posesje- oszczędność
  • tereny przemysłowe- nowoczesność na każdym kroku
  • place oraz aleje- czyli miejsca gdzie liczy się wygląd
  • parkingi- miejsca które zawsze muszą być oświetlone dla większego bezpieczeństwa

 

Parki- to miejsca gdzie najczęściej spędzamy wolny czas, jednakże często zaniedbujemy środowisko. Przyczyniają się do tego nie tylko śmieci które są bezmyślnie wyrzucane na trawnik lecz także nie ekologiczne oświetlenie tych miejsc.

Chodniki- wiele osób wraca późno do domu, często chodniki nie są wystarczająco dobrze oświetlone. Nasze lampy pomogą w utrzymaniu odpowiedniego oświetlenia przez cały rok.

Prywatne posesje- rosnące rachunki doprowadzają ludzi do szału, mamy sposób aby temu zaradzić. Solarne oświetlenie na dużych i małych posesjach zwróci swój zakup juz po upływie 2 lat. A w późniejszym czasie zaczną przynosić widoczne oszczędności w postaci zmniejszonych opłat za prąd.

Tereny przemysłowe- praca na 2 zmiany, złe oświetlenie oraz zmęczenie mogą powodować różne wypadki, którym dało by się zapobiec. Jednakże często oświetlenie nowej części zakładu niesie ze sobą spore wydatki nie tylko na nowe lampy oraz na ich późniejszą eksploatację

Aleje- są coraz częstszym zjawiskiem na zachodzie są aleje oraz place, na których ludzie mogą odpoczywać późnym wieczorem. W tych miejscach może nie tylko kwitnąć drobny handel ale także rozwijać się przemysł turystyczny.

Parkingi- są to miejsca gdzie większość ludzi zostaje zmuszonych do zostawienia swojego ciężko zapracowanego auta. Często zdarza się że gdy rano chcemy jechać do pracy widzimy ogromną rysę na naszej karoserii, lub wybite okno. Złodzieje czekają na nasze auta zostawiane na źle oświetlonych parkingach.