PRODUKUJ WŁASNY PRĄD
FOTOWOLTAIKA
MODUŁY FOTOWOLTAICZNE
SYSTEMY SOLARNE (FOTOWOLTAICZNE) - OFF GRID
OSPRZĘT DODATKOWY
FINANSOWANIE
SYSTEMY SOLARNE (FOTOWOLTAICZNE) - ON GRID

Systemy zintegrowane z siecią (on grid)

Zestawy "on-grid" przeznaczone są do wytwarzania prądu przemiennego we współpracy z siecią energetyczną. Zestawy nie posiadają urządzeń magazynujących energię. Jest ona spożytkowana przez użytkownika lub odbierana przez sieć energetyczną. Energia produkowana przez system jest stale dostarczana do sieci, użytkownik kontroluje ilość wyprodukowanej energii i na tej podstawie dokonuje rozliczeń z miejscowym zakładem energetycznym. System jest bezobsługowy, oznacza to, że nie wymaga dozoru użytkownika.
 

Elektrownie słoneczne

Największe systemy fotowoltaiczne zintegrowane z siecią noszą nazwę elektrowni słonecznych. Są to instalacje o mocy od kilkust kW do nawet kilkudziesięciu MW. Wytworzoną w ten sposób energię elektryczną można wykorzystywać na potrzeby własne lub odsprzedawać do sieci.

Systemy te dołączone są do sieci poprzez przetwornicę, natomiast nie ma potrzeby instalowania akumulatorów oraz regulatorów ładowania, ponieważ sieć jest w stanie przyjąć całą energię wyprodukowaną przez system fotowoltaiczny.

Wydajność systemu uzależniona jest od promieniowania słonecznego (tzw. nasłonecznienia) występującego w danym położeniu geograficznym. Aby uzyskać największą, możliwą wydajność elektrowni słonecznej niezbędnym dzialaniem jest dobór optymalnych urządzeń wchodzących w skład systemu.

W naszej ofercie znajdą Państwo gotowe zestawy z możliwością natychmiastowego montażu.

Mały dom - 2kW ON GRID

Elementy zestawu

Sztuk

Moduł fotowoltaiczny 235-60P

8

StecaGrid 2000

 

Elementy montażowe

 


Średnia firma - 4kW ON GRID