PRODUKUJ WŁASNY PRĄD
FOTOWOLTAIKA
MODUŁY FOTOWOLTAICZNE
SYSTEMY SOLARNE (FOTOWOLTAICZNE) - OFF GRID
SYSTEMY SOLARNE (FOTOWOLTAICZNE) - ON GRID
FINANSOWANIE
OSPRZĘT DODATKOWY

W naszej ofercie znajdą Państwo również:

Inwertery/falowniki

Inwertery to urządzenia służące do zmiany prądu stałego w zmienny (DC/AC). "Przetwornica prądu"(falownik) stanowi swoiste serce systemu fotowoltaicznego, którego zadaniem jest "pośredniczenie" pomiędzy modułami, wytwarzającymi energię elektryczną i akumulatorami oraz odbiornikami.W swojej ofercie posiadamy produkty firmy Q3, SMA, Steca lub inne preferowane przez klienta.

Regulatory ładowania (12V, 24V i 48V)

Inwerter2

W celu ochrony akumulatora przed przeładowaniem lub zbyt głębokim rozładowaniem stosowane są tzw. regulatory ładowania. Regulatory te zawierają specjalne diody zapobiegające rozładowaniu akumulatora, w czasie gdy energia nie jest produkowana.

Akumulatory

Akumulator bezobsługowy HZY-EV 12V 80Ah

Akumulatory gromadzą energię produkowaną przez panele fotowoltaiczne i pozwalają na używanie w ten sposób zgroadzonej nadwyżki prądu do zasilania urządzeń także w nocy i w czasie złej pogody. W systemach fotowoltaicznych najczęsciej używane się baterie niklowo-kadmowe (NiCd) lub niklowo-wodorkowe (NiMH), jednakże w praktyce spotyka sięrównież akumulatory ołowiowe, litowo-jonowe i kondensatory (zwane kondensatorami dwuwarstwowymi).Ponadto specjalne modele akumulatorów samochodowych z grubymi płytami używane są w systemach mobilnych zasilających np.: urządzenia na campingach, łodziach, czy też w domkach weekendowych.W niektórych przypadkach zdecydowanie bardziej użyteczne są bezobsługowe akumulatory ołowiowe, w których elektrolit występuje w postaci żelu (opary elektrolitu tych akumulatorów są stukrotnie mniej kwaśne niż w przypadku zwykłych akumulatorów ołowiowych z płynnym elektrolitem). Ogromną zaletą akumulatorów bezobsługowych jest fakt, iż "nie przeciekają", więc mogą pracować w dowolnej pozycji.
 

Stelaże i konstrukcje pod panele